Zobacz nasz prace

UKŁADANIE PŁYTY AŻUROWEJ Ciele

Dzięki doświadczeniu firmy jesteśmy w stanie podołać największym wyzwaniom. Z chęcią doradzamy klientom przy wyborze materiałów uwzględniając rodzaj podłoża jak i życzenie klienta.

Specjalnością naszej firmy jest układanie różnego rodzaju kostki brukowej w ciekawe wzory, przykładem naszych oryginalnych realizacji jest układanie płyty ażurowej w Ciele. Swoje usługi świadczymy od kilku lat a oferowany przez nas materiał i prace instalacyjne są na najwyższym poziomie. Płytę ażurową można wykorzystać do zagospodarowania terenów wokół swojego domu lub terenów użytku publicznego. Służymy swoim klientom profesjonalnym doradztwem przy wyborze materiału do pokrycia danej nawierzchni. Ale ważną informacją jest to, że płyta ażurowa z Ciele ma wszechstronne zastosowanie: przy budowie miejsc parkingowych, podjazdów, umocnień rowów i skarp. Zapewniamy ten praktyczny materiał w wielu ciekawych kolorach.

Układanie płyty ażurowej w Ciele

Układane płyty ażurowe w Ciele można uzupełnić piaskiem, ozdobnymi kamieniami i wysiać trawę, aby uzyskać zieloną i trwałą powierzchnię. Chodniki przed domem i w ogrodzie wykładane są najczęściej kostką brukową, granitową lub płytami z betonu. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie do tego celu ażurowych płyt. Są wykonane z betonu i mają różne konstrukcje. Oferowane płyty ażurowe w Ciele posiadają atrakcyjny design, dzięki czemu pokryte nimi powierzchnie mogą wyglądać dekoracyjnie. Ważne! Nie pokrywają one całej powierzchni, dzięki czemu tworzą teren czynny biologicznie, oznacza to, że zapewniona jest naturalna cyrkulacja wody a rośliny mogą swobodnie rosnąć. Płyty są grube i wytrzymałe. Można je wykorzystać do budowy podjazdów i ścieżek ogrodowych, a nawet do wzmacniania nimi skarp.

Ażurowe płyty betonowe: w zgodzie z naturą

Zaletą płyt ażurowych w Ciele jest możliwość obsiania wolnej powierzchni trawą lub innymi roślinami trawnikowymi. Spowoduje to, że ścieżki lub droga będą wyróżniały się soczystą zielenią, a czasem mogą nawet zakwitnąć.To estetyczne i ekologiczne rozwiązanie. Można je stosować na małych obszarach, gdzie wymagany jest wysoki procent bioaktywnej powierzchni. Do wzmocnienia skarpy można również zastosować ażurowe płyty. Posadzone ze zwisającymi skalniakami lub pnączami, stworzą trwałe podparcie gleby i niezwykłe dekoracje.

Drugim materiałem wykorzystywanym przy układaniu płyt ażurowych w Ciele jest zastosowanie do ich wypełnienia drobnego kruszywa np.: żwir, kamyki. W obu przypadkach tak przygotowana powierzchnia łatwo komponuje się z pozostałą częścią ogrodu. Przejście będzie płynne, czasem nawet niezauważalne.

Dzięki swojej konstrukcji płyta ażurowa idealnie nadaje się do wzmacniania parkingów i nasypów. Efektywnie wpasowuje się w zielone przestrzenie każdego parku, nadając mu estetyczny wygląd. Kwadratowe przestrzenie wewnętrzne wypełnione trawą, drobnym kamieniem lub piaskiem sprawiają, że oferowana płyta ażurowa w Ciele jest idealna dla każdego, kto szuka trwałych i zrównoważonych rozwiązań.

Zalety układania płyty ażurowej w Ciele

 • Łatwość i szybkość w organizacji
 • Estetyczne rozwiązanie
 • Obsiana trawa wygląda naturalnie
 • Dobrze pasują do ogrodu
 • Powierzchnia biologicznie czynna
 • Utrzymują wodę na miejscu, ponieważ wsiąka w ziemię
 • Łatwe do utrzymania w czystości
 • Można je kosić
 • Dobra przyczepność do kół samochodowych
 • Można zrobić tylko pasy bezpieczeństwa na koła swojego samochodu
 • Nie trzeba robić fundamentu jedynie podbudowę
 • Nadaje się do zastosowania na mokrym lub nierównym terenie
 • Dodatkowe odwodnienie nie jest wymagane.

Ażurowe płyty w Ciele : korzyści

Zaletą układania płyt ażurowych w Bydgoszczy jest bezpośrednie odprowadzanie wody opadowej do gruntu. Na przykład nie ma potrzeby prowadzenia bezpośredniej kanalizacji przy pochyłych wjazdach do garaży. Ażurowa nawierzchnia sprawdzi się również na mokrym podłożu. Ponadto ażurowe płyty są łatwe w koszeniu i zamiataniu. Na plus, zwłaszcza w porównaniu z kostką brukową, można uznać łatwość utrzymania czystości powierzchni. Jesienią, po zakończeniu sezonu wegetacyjnego, ażurową powierzchnię należy dobrze zamieść przed zimą. W naszej firmie jednym z najpopularniejszych modeli płyt ażurowych są płyty z otworami w kształcie rombu.

Co warto wiedzieć na temat układania płyty ażurowej ?

Układanie płyty ażurowej w Ciele może być dużo tańsze niż z kostki brukowej, ponieważ często nie wymaga wykonywania wielowarstwowego fundamentu z kruszywa. Korzystając z usług naszej firmy, można liczyć na wskazówki udzielane przez naszych specjalistów, którzy widząc, że powierzchnia jest nośna i dostatecznie solidna, odpowiednio ją wypoziomują. Ewentualnie pod płytami wykonają podbudowę z kilku centymetrów żwiru, grysu, tłucznia lub piasku. Ograniczy to możliwość tworzenia się szczelin osłabiających strukturę. Do tego rozwiązania mogą zostać użyte większe elementy. Producenci zapewniają nam także mniejsze modele, ale najczęściej mają one charakter dekoracyjny i są układne na ścieżkach. Przyjmujemy również zlecenia na wykonanie podjazdów i miejsc parkingowych dla cięższych pojazdów.

Płyty ażurowe dostępne są w bogatej kolorystyce. Kiedyś elementy chodnikowe kojarzyły się z surowymi szarymi niezbyt przyjemnymi kostkami.To już przeszłość. Oprócz najprostszych ażurowych płytek o kwadratowym wzorze oferujemy modele w kształcie rombu. Płyty ażurowe w Bydgoszczy dostępne są np. w kolorze szarym i czerwonym.

Płyty ażurowe do przejścia: lity beton

Ponieważ większość płyt ażurowych w wykonywana jest na podjazdach, są one produkowane z mocnego betonu. Duże wymiary ułatwiają szybkie wykończenie powierzchni. W ogrodzie zostanie ona wzmocniona ażurowymi płytami i obsadzona roślinnością, dzięki temu  stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem. Co jest jeszcze ważne przy wyborze tego materiału? Ułożone płyty ażurowe w Ciele wprost idealnie znoszą duże obciążenia i dotyczy to nie tylko ruchu pieszego, ale również samochodowego. Z tego właśnie powodu, stanowią często wykończenie parkingów oraz ścieżek.  

Każdy, kto chce uzyskać nietuzinkowy efekt wizualny w swoim ogrodzie, powinien skorzystać z usług naszej firmy i zamówić układanie płyty ażurowej w . Zgodnie z życzeniem klienta wolne miejsce wypełnimy: trawą, kruszywem czy piaskiem. Sprawdzą się one również w wiatach garażowych i jako podłogi do altan, tarasów oraz jako opaski wokół domu. To doskonałej jakości materiał odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie pękają i nie odkształcają się pod wpływem zmiennej temperatury.